تقویم دوره‌ها و آزمون‌ها
منابع المپیاد زیست
درباره المپیاد زیست

المپیاد رو شروع کن.

هدف ما از دوره کمپبل، دوره‌ای برای استارت جدی المپیادی شدنت هست. توی المپیاد، مفاهیم و پایه‌ها حرف اول رو می‌زنن. دوره کمپبل دوره مفاهیم و پایه‌هاست؛ عناوین و مطالب مهم همه بخشای کمپبل رو بِهِت درس می‌دیم، با هم مفاهیم مهمش رو کار می‌کنیم و ازت یه «کمپبل‌کار حرفه‌ای» می‌سازیم. بعد از دوره کمپبل رو بلدی، می‌دونی هر بخش و فصلش چیو گفته و چجوری باید بخونیش؛ با سرعت و بازده چند برابر کمپبل رو می‌خونی و وارد جرگه المپیادیای حرفه‌ای می‌شی.

 • تیم تخصصی اساتید.

  اساتید دوره‌ها از کمیته‌های تخصصی زیستی‌ها هستن؛ طلایی‌هایی با کوله‌باری از تجربه تدریس و تالیف. دوره‌های زیستی‌ها تنها رخدادی هستن که توشون می‌شه این همه استاد خفن رو در یک زمان و در یک مکان دید.

 • طرح درس دقیق.

  روی تک‌تک ساعات دوره‌ها فکر شده و طرح درس دقیقی رو برای هر جلسه، استاد و کل دوره تعریف کردیم. اصلاً مهم‌ترین جنبه یه دوره خوب همینه و ما هم با نهایت دقت و وسواس این کار رو انجام دادیم.

 • محیط آکادمیک.

  جو دوره ۴۰نفر با دبیرستان خیلی متفاوته. جوی که شاید تا حالا باهاش مواجه نشده باشی؛ کلاسای مختلط، جو صمیمی و در عین حال آکادمیک و رقابتی. یکی از مهم‌ترین چیزایی که برای به‌وجود اومدن حال و هوای دوره ۴۰نفر بِهِش نیاز هست، یه محیط آکادمیک و امن و انگیزه‌بخشه. برای همین هست که همه دوره‌های زیستی‌ها در محل «دانشگاه علوم پزشکی تهران» برگزار می‌شن.

 • یک گردهمایی بزرگ.

  دوره‌های زیستی‌ها بزرگ‌ترین گردهمایی المپیادزیستی‌های کل کشوره؛ از اساتید بگیر تا مدالی‌ها تا المپیادزیستیای حرفه‌ای. ما هم همیشه از این موقعیت استفاده می‌کنیم و کلی فعالیت‌های دیگه رو در کنار دوره می‌گنجونیم؛ از کارگروه‌های مشاوره و رفع اشکال بگیر تا همایش‌های مشاوره و آزمایشگاه و رونمایی از کتاب‌ها و تازه‌های المپیاد. نمونه‌ش کارگروه‌های مشاوره و رفع اشکال توسط مدالی‌های زیستی‌ها+ که توی همه دوره‌ها برگزار می‌شه، یا وبسایت جدید و خاص استاد شاه‌نظر که برای اولین بار توی یه همایش در خلال دوره کمپبل تابستان ۹۷ رونمایی شد.

 • دوستای جدید، از نوع مدالی.

  تجربه نشون داده خیلی از مدالی‌ها، قبل از اینکه مدالی بشن، دوره‌های فشرده زیستی‌ها رو تجربه کردن. خُب این خیلی خوبه! دوره شرایط خیلی خوبی رو برای آشنا شدنت با بقیه بچه‌های المپیادی ایجاد می‌کنه و کلی دوست المپیادی پیدا می‌کنی. المپیادیای پرانگیزه و کاردرست. این هم به المپیاد خوندنت خیلی کمک می‌کنه و هم اینکه چند سال دیگه اونا هم مثل خودت دکتر و استاد دانشگاه و آدمای گنده و خفنی می‌شن که همیشه هَوات رو دارن و کنارت هستن.

 • کیفیت.

  اصلا فلسفه دوره‌های فشرده و متمرکز آموزش با کیفیته. چرا دوره‌های زیستی‌ها فشرده‌ن؟ چرا متمرکزن؟ جواب یه کلمه‌ست: کیفیت. چون اگر هر کدوم از این شرایط تغییر کنه کیفیت فدا میشه. فقط توی این شرایطه که می‌شه «اساتید تخصصی» و «بچه‌های المپیادی حرفه‌ای کل کشور» رو توی یه کلاس جمع کرد و با طرح درس دقیق و نظارت قوی یه دوره توپ رو برگزار کرد.
  نکته دیگه دوره‌های کشوری شکستن هزینه‌ست. فک‌کن خودت بخوای به‌صورت خصوصی همچین دوره‌ای رو داشته باشی! خُب یک اینکه حداقل چند ده برابر اونچه که برای شرکت توی دوره‌ها هزینه می‌کنی رو باید خرج کنی. و دوم هم اینکه باز هم اونی که باید بشه، نمی‌شه.

 • محل اقامت (اختیاری) : هتل بلوار

  تهران، بلوار کشاورز، روبه‌روی پارک لاله، هتل بلوار
  شماره تماس: ۸۸۹۶۰۴۵۹ ۰۲۱ - ۸۸۹۶۰۵۳۳ ۰۲۱

  محل برگزاری: دانشگاه علوم پزشکی تهران

  تهران، بلوار کشاورز، خیابان ۱۶ آذر، دانشگاه علوم پزشکی تهران

کمپبل رو یاد بگیر.

هدف ما از دوره کمپبل، دوره‌ای برای استارت جدی المپیادی شدنت هست. توی المپیاد، مفاهیم و پایه‌ها حرف اول رو می‌زنن. دوره کمپبل دوره مفاهیم و پایه‌هاست؛ عناوین و مطالب مهم همه بخشای کمپبل رو بِهِت درس می‌دیم، با هم مفاهیم مهمش رو کار می‌کنیم و ازت یه «کمپبل‌کار حرفه‌ای» می‌سازیم. بعد از دوره کمپبل رو بلدی، می‌دونی هر بخش و فصلش چیو گفته و چجوری باید بخونیش؛ با سرعت و بازده چند برابر کمپبل رو می‌خونی و وارد جرگه المپیادیای حرفه‌ای می‌شی.

🔸دوره کمپبل نیمه اول تیرماه هر سال برگزار می‌شه؛ یعنی اول تابستون. یه دوره فشرده ۵ روزه، شامل ۲۵ جلسه کلاس آموزشی (۳۷.۵ ساعت کلاس). در کنار کلاس‌ها، برنامه‌های مشاوره و رفع اشکال و ... هم ارائه می‌شه. اساتید، طرح درس و کوریکولوم دقیق دوره یک تا دو ماه قبل از دوره از طریق کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام اطلاع‌رسانی می‌شه.
🔸روز اول دوره، از ساعت ۷ صبح پذیرش شروع می‌شه. بقیه روزها، دوره از ساعت ۸ صبح شروع می‌شه. هر روز تا ساعت ۱۹:۰۰ کلاس‌ها و برنامه‌ها ادامه دارن. هر روز با دو میان‌وعده و یک وعده ناهار از همه شرکت‌کننده‌ها پذیرایی می‌شه.
🔸ازونجایی که روی کیفیت و بازده دوره‌ها بسیار حساسیم، به محض اینکه تعداد ثبت‌نامی‌ها به مرز مشخصی رسید، ثبت‌نام رو می‌بندیم.
🔸صندلی‌های کلاس شماره دارن و شماره صندلی باتوجه به زمان ثبت‌نام تعیین می‌شه؛ یعنی نفر اول ثبت‌نامی صندلی اول، ثبت‌نامی بعدی صندلی دوم و ... الی آخر.
🔸برای رتبه‌های برتر آزمون‌های شبیه‌سازمون و هر آزمون المپیاد زیست معتبری ‌که توسط مدارس یا ... برگزار شده و جامعه آماری بالای ۱۵۰ نفر داشته تخفیف قائل هستیم. یا حداقل یه‌جوری بهمون بفهمونی که ازون شاگرد زرنگایی. اصلا اصل کلام اینکه ما نمی‌خوایم شاگرد خوب و مستعدی به‌خاطر مشکل مالی نتونه دوره رو شرکت کنه. برای همین اگه می‌خوای شرکت کنی و فکر هزینه‌ای، مشکلی نیست. اون با ما! زنگ بزن بهمون، ردیفش می‌کنیم.
ماها هم مثل خودت المپیادی بودیم، زیستی بودیم، آزمون و استرس داشتیم. دغدغه‌ها رو می‌دونیم. #زیستیا‌هوای‌همو‌دارن❤️
🔸از یک روز قبل از شروع دوره (ساعت ۱۴:۰۰به بعد)، هتل رزرو شده و می‌تونی با همراه داشتن کارت ملی پذیرش شی. صبح آخرین روز دوره باید اتاق رو تخلیه کنی و کلید رو به هتل تحویل بدی.
🔸صبح‌ها ساعت ۰۷:۰۰ تا ۰۷:۳۰ صبحانه می‌خوریم و بعدش با هم می‌ریم سمت کلاس.
🔸فاصله هتل تا دانشگاه حدود یک تا دو دقیقه پیاده‌روی از پیاده‌رو هست و همه‌گی با هم می‌ریم و برمی‌گردیم. پس نگران رفت و آمد نباش.
🔸صبحانه هتل برای کسایی که هتل رو رزرو می‌کنن رایگانه. شام رو توی رستوران هتل می‌خوریم و خودت از روی منو انتخاب می‌کنی. پس حواست باشه برای شام پول همراه داشته باشی.
🔸تا می‌تونی با بار کم مسافرت کن. وسایل بهداشتی مثل حوله و مسواک هم یادت نره.
🔸حتماً کارت ملیت رو با خودت بیار.
       شماره تماس: ۶۶۴۶۱۵۲۱-۰۲۱ (شنبه تا چهارشنبه ۹ الی ۱۳)
       دفتر مرکزی: تهران، خیابان لبافی‌نژاد، بین فلسطین و ابوریحان، کوچه باقری پارسا، بن‌بست اول، پلاک ۴ (مراجعه حضوری تنها با هماهنگی قبلی مقدور می‌باشد.)