تقویم دوره‌ها و آزمون‌ها
منابع المپیاد زیست
درباره المپیاد زیست

دوره نوروزی جمع‌بندی مرحله دوم

دوره‌های آموزشی! از بین همه کارها و فعالیت‌هایی که توی زیستی‌ها انجام می‌دیم این نفس‌گیرترین‌‌ـه! برای تو نه، برای ما! تو که قراره راحت بیآی و بشینی سر کلاس و دیگه تمومه. ولی برای اینکه این اتفاق بیافته، ما از این طرف دوربین خیلی کارا کردیم. از کارهای اجرایی و هماهنگی‌ش بگذریم، بی اغراق بگم که چند ده ساعت با اساتید مختلف جلسه گذاشتیم و بحث کردیم که چه‌جوری برنامه این دوره‌ها رو طوری بچینیم که در کنار فشردگی همه سرفصل‌ها رو پوشش بدن، توی هر مبحث کدوم استاد بهترین بیان و تسلط رو داره و کلی چیز دیگه… . نتیجه‌ش شد دوره‌هایی که روی تک‌تک ساعاتشون فکر شده و تدریس هر بخشش به بهترین و مناسب‌ترین استاد برای اون مبحث سپرده شده.

و اما دوره نوروزی جمع‌بندی مرحله دوم!
توی این دوره مطالب مهم مرحله دوم رو مرور می‌کنیم. سؤالای کلیدیش رو حل می‌کنیم و از همه مهم‌تر با تجربه‌ای که از المپیاد خوندن خودمون و تدریس و تالیف کتاب جامع مرحله دوم بدست اوردیم، ’قلق و مهندسی طراحی سؤالاش‘ رو با هم کار می‌کنیم؛ ازت یه غول (آره غول!!) حل سوال مرحله دوم می‌سازیم و خیالتو از قبولی راحت می‌کنیم!
’قلق و مهندسی طراحی سوال چیه؟‘‌ این یعنی کلید حل سوال! یعنی بدونی که منظور طراح سوال چیه و ازت چی می‌خواد و چه‌جوری باید روی سوال فکر کنی! می‌دونی چرا بعضیا با خوندن زیاد قبول نمی‌شن و بعضیا برعکس، با خوندن کمتر قبول می‌شن و تا طلا و جهانی هم می‌رن؟! این برای اینه که هنر حل مساله داشتن و می‌دونستن که چه‌جوری باید روی سوال فکر کرد و کمر سوالو شکوند!!

توضیحات دوره رو همین پایین برات گذاشتیم:

درباره‌ دوره‌ها

 • قوی‌ترین تیم اساتید

  اساتید دوره‌ها از اساتید کمیته‌هامون هستن که دیگه حرفی توش نیست! بهترینان! برای هر مبحث هم بهترین استاد رو از نظر تسلط و هنر بیان توی اون مبحث گلچین کردیم.

 • بیان طبقه‌بندی‌شده مطالب

  همون‌طوری که قبلا بهت گفتم روی تک‌تک ساعات دوره‌ها فکر شده و طرح درس دقیقی برای دوره‌ها تعریف کردیم. اصلاً مهم‌ترین جنبه یه دوره خوب همینه و ما هم با نهایت دقت و وسواس این کار رو انجام دادیم.

 • کارگروه‌های رفع اشکال و مشاوره

  برای اینکه هم توی وقت کلاس‌ها صرفه‌جویی شه و هم به خوبی بتونی رفع اشکال کنی و جواب سؤالاتت رو بگیری، هر روز بعد از کلاس‌ها کارگروه رفع اشکال و مشاوره داریم.
  'خب، کارگروه دیگه چه صیغه‌ایه؟' کارگروه‌ها اینجورین که چندتا از بچه‌های مدال‌دار هم‌سن و سال خودت میان و توی یه جو خودمونی و دوستانه با هم صحبت می‌کنین و گپ می‌زنین و مشاوره می‌گیری و رفع اشکال می‌کنی!
  این‌جوری هم اگه سؤالای پیشرفته داری به خوبی جوابشونو می‌گیری و هم اگه مطالبی رو سر کلاس خوب متوجه نشدی، به بهترین شکل برات رفع اشکال انجام می‌شه.

 • محیط آرام دانشگاه

  می‌خواستیم محل دوره‌ها جایی باشه امن، آرام، آکادمیک، در شأن بچه‌ها و انگیزه‌بخش. این شد که ترتیب اثری دادیم تا همه دوره‌ها در محل دانشکده پزشکی دانشگاه تهران برگزار بشه…

 • آشنایی با المپیاد زیستی‌ها

  دوره شرایط خیلی خوبی رو برای آشنا شدن‌ت با بقیه بچه‌های المپیادی ایجاد می‌کنه و کلی دوست المپیادی پیدا می‌کنی. این هم به المپیاد خوندنت خیلی کمک می‌کنه و هم اینکه چند سال دیگه اونا هم مثل خودت دکتر و استاد دانشگاه و آدمای گنده و خفنی می‌شن که همیشه هَوات رو دارن و هیچ‌وقت تنهات نمی‌ذارن. ؛)


 • هزینه مناسب

  دوره‌ها از نظر مالی هم بسیار به صرفه هستن؛ از یه طرف اگه بخوای اون چیزی که توی دوره‌ها تدریس می‌شه رو به صورت خصوصی داشته باشی، چندین و چند برابر هزینه دوره‌ها برات هزینه‌بره و از طرف دیگه چون با شرکت توی این چندتا دوره همه‌چیز المپیاد، از صفر تا صد، رو بهت درس می‌دیم، در واقع کل هزینه‌ای که برای المپیاد به خانواده یا مدرسه‌ت تحمیل می‌شه همین چندتا دوره هست و هیچ نیازی به دوره‌های دیگه و کلاس خصوصی و هزینه‌های گزاف اون‌ها نداری.
  اگه کد تخفیف داشته باشی یا دسته‌جمعی ثبت‌نام کنی هم که ۱۰ تا ۲۰ درصد تخفیف می‌گیری.
  حتی اگه پرداخت یک‌جای هزینه برات سنگینه می‌تونی از پرداخت اقساطی استفاده کنی که دیگه مشکلی نباشه.
  با این ترفندها سعی کردیم قیمت‌ها جوری باشن که هیچ‌کس به خاطر مسائل مالی از شرکت توشون محروم نشه…


 • هدیه

  با ثبت‌نام توی هرکدوم از دوره‌ها، یه کد تخفیف به‌ت هدیه می‌دیم که می‌تونی باهاش برای ثبت‌نام دوره‌های بعدی ۱۰ تا ۲۰ درصد تخفیف بگیری.


 • محل هتل : هتل بلوار ()

  تهران، بلوار کشاورز، روبه‌روی پارک لاله، هتل بلوار
  شماره تماس: ۸۸۹۶۰۴۵۹ ۰۲۱ - ۸۸۹۶۰۵۳۳ ۰۲۱

  محل کلاس‌ها: دانشکده پزشکی دانشگاه تهران

  تهران، خیابان انقلاب، خیابان قدس، خیابان پورسینا،
  دانشکده پزشکی دانشگاه تهران

توی این دوره مطالب مهم مرحله دوم رو مرور می‌کنیم. سؤالای کلیدیش رو حل می‌کنیم و از همه مهم‌تر با تجربه‌ای که از المپیاد خوندن خودمون و تدریس و تالیف کتاب جامع مرحله دوم بدست اوردیم، ’قلق و مهندسی طراحی سؤالاش‘ رو با هم کار می‌کنیم؛ ازت یه غول (آره غول!!) حل سوال مرحله دوم می‌سازیم و خیالتو از قبولی راحت می‌کنیم!

’قلق و مهندسی طراحی سوال چیه؟‘‌ این یعنی کلید حل سوال! یعنی بدونی که منظور طراح سوال چیه و ازت چی می‌خواد و چه‌جوری باید روی سوال فکر کنی! می‌دونی چرا بعضیا با خوندن زیاد قبول نمی‌شن و بعضیا برعکس، با خوندن کمتر قبول می‌شن و تا طلا و جهانی هم می‌رن؟! این برای اینه که هنر حل مساله داشتن و می‌دونستن که چه‌جوری باید روی سوال فکر کرد و کمر سوالو شکوند!!
این دوره رو به کسایی که مرحله اول رو دادن و الان می‌خوان یه جمع‌بندی عالی واسه مرحله دوم بکنن پیشنهاد می‌کنیم.
قالب کلی دوره رو توی جدول زیر برات گذاشتیم:

 
چند تا نکته:
۱. ظرفیت هر کلاس حداکثر ۳۰ نفره.
۲. هرچه قدر زودتر ثبت‌نام کنی هم صندلیت توی کلاس جلوتره، هم ما بهتر برنامه‌ریزی می‌کنیم و هم از ثبت‌نام جا نمی‌مونی؛ چون اگه ظرفیت دوره زودتر از مهلت ثبت‌نام پر بشه مجبوریم ثبت‌نام رو ببندیم!
۳. اگه بخوای منتظر نتیجه مرحله اول باشی، قطعا از ثبت‌نام جا می‌مونی! برای همین بهت پیشنهاد می‌کنیم که همین الان با خیال راحت ثبت‌نام کنی! اگه مرحله اول قبول نشدی، ما همه هزینه دوره و هتل رو بهت بر می‌گردونیم. پس نگران نتیجه‌ها نباش!
۴. اگه دوستات هم می‌خوان توی دوره ثبت‌نام کنن، ثبت‌نام رو گروهی انجام بدین؛ سیستم برای ۲ تا ۵ نفر ۱۰ درصد تخفیف و برای بیش از ۵ نفر ۲۰ درصد تخفیف اعمال می‌کنه ؛)
۵. برای پیگیری اخبار دوره حتما توی کانال تلگرام عضو شو (چون بودن کسایی که دوره و کلاس ثبت‌نام کردن و بعدا حتی یادشون رفته که بیآن :دی ).
نکته آخر هم اینکه میان وعده و ناهار رو همه‌گی مهمان دانشگاهیم. نگران غذا نباش :دی

هزینه دوره رو می‌تونی یک‌جا یا اقساطی پرداخت کنی:
اگه هزینه دوره برات زیاد نیست و مشکلی نداری، هزینه رو یک‌جا پرداخت کن. اینجوری هم ما بهتر می‌تونیم برنامه‌ریزی کنیم و هم بعد از ثبت‌نام یه کد تخفیف طلایی (۲۰٪ تخفیف) هدیه می‌گیری که می‌تونی برای ثبت‌نام دوره‌های بعدی ازش استفاده کنی.
ولی اگه هزینه دوره برات سنگینه و نمی‌تونی یک‌جا پرداخت کنی، می‌تونی از پرداخت اقساطی استفاده کنی؛ یعنی یک‌سوم هزینه الان و بقیه‌ش هم تا دو ماه بعد از دوره! بعد از ثبت‌نام هم که یه کد تخفیف نقره‌ای (۱۰٪ تخفیف) برای ثبت‌نام دوره‌های بعدی هدیه می‌گیری.
البته! ما نمی‌خوایم کسی برای مشکل مالی نتونه توی دوره شرکت کنه.. پس اگه حس می‌کنی که واقعا هزینه دوره برات سنگینه و از پسش بر نمیای، حتما باهامون تماس بگیر تا یه‌جوری کارتو راه بندازیم!
مشتاق دیدار، خیلی خیلی زیاد :)
چند نکته:
۱. از یک روز قبل از شروع دوره (ساعت ۱۴:۰۰به بعد)، هتل رزرو شده و می‌تونی با همراه داشتن کارت ملی‌ت پذیرش شی.
صبح آخرین روز دوره باید اتاق رو تخلیه کنی و کلید رو به هتل تحویل بدی.
۲. صبح‌ها ساعت ۰۷:۰۰ تا ۰۷:۳۰ صبحانه می‌خوریم و بعدش با هم می‌ریم سمت کلاس.
۳. فاصله هتل تا محل کلاس‌ها حدود یک تا دو دقیقه پیاده‌روی از پیاده‌رو هست و همه‌گی با هم می‌ریم و برمی‌گردیم! پس نگران رفت و آمد نباش.
۴. میان وعده و ناهار رو هم همه‌گی مهمان دانشگاهیم. صبحانه هتل برای کسایی که هتل رو ثبت‌نام می‌کنن رایگان‌ـه. شام رو توی رستوران هتل می‌خوریم و خودت از روی منو انتخاب می‌کنی. پس حواست باشه برای شام پول همراه داشته باشی.
۵. به هیچ عنوان مگر با هماهنگی خانواده به‌ت اجازه خروج از هتل رو نمی‌دیم. :)
۶. مشخصات و شماره هتل رو همین بالا برات گذاشتیم. اگه می‌خوای با خانواده اتاق بگیری، خودت به هتل زنگ بزن و اتاق رو رزرو کن.
۷. تا می‌تونی با بار کم مسافرت کن (چمدونت از یکی و آجیلات از یک کیلو بیشتر بشن باید طول و عرض هتلو کلاغ‌پر بری :دی ). وسایل بهداشتی مثل حوله و مسواک هم یادت نره.
۸. حتماً کارت ملی‌ت رو با خودت بیار، وگرنه هتل به‌ت اتاق نمیده. شوخی هم نداره!

هزینه ثبت‌نام: ۹۸۰.۰۰۰ تومان

       شماره تماس: ۶۶۴۶۱۵۲۱-۰۲۱ (شنبه تا چهارشنبه ۹ الی ۱۳)
       دفتر مرکزی: تهران، خیابان لبافی‌نژاد، بین فلسطین و ابوریحان، کوچه باقری پارسا، بن‌بست اول، پلاک ۴ (مراجعه حضوری تنها با هماهنگی قبلی مقدور می‌باشد.)