تقویم دوره‌ها و آزمون‌ها
منابع المپیاد زیست
درباره المپیاد زیست

آزمون‌های شبیه‌ساز مرحله اول

زیستی‌ها هر سال دو تا آزمون شبیه‌ساز مرحله اول رو طراحی و برگزار می‌کنه:
- آزمون شبیه‌ساز مرحله اول ۱
- آزمون شبیه‌ساز مرحله اول ۲

این دو تا آزمون فوق‌العاده‌ن، حرف ندارن! ’چرا؟‘ خُب ببین، آزمون خوب باید دو تا ویژگی داشته باشه؛ یکی سؤالای خوب و یکی هم جامعه آماری بالا. زیستی‌ها با پشتوانه بزرگ‌ترین و خبره‌ترین تیم اساتید و مخاطبای زیادی که به‌خاطر خوش‌نامی و کتاب‌هاش جلب کرده، در کنار سیستم قوی برگزاری آزمون‌هاش، قول معرکه‌‌ترین آزمون‌های شبیه‌ساز مرحله اول رو بِهِت می‌ده!

توضیحات آزمون‌ها رو همین پایین برات گذاشتیم:

درباره‌ آزمون‌ها

 • سؤالات استاندارد و خودآموز

  بانک سؤالات آزمون‌ها رو اساتید کمیته‌های مختلف زیستی‌ها طراحی می‌کنن. بعد از تهیه بانک سؤالات، اساتیدی که تجربه طراحی سؤالات مرحله اول و دوم و دوره رو دارن در قالب ’کمیته آزمون‌ها‘ سؤالات رو بازنگری و ویرایش می‌کنن و نهایتاً در قالب آزمون استاندارد در می‌آرن.
  این روش مشابه همون روشی‌ـه که توی باشگاه دانش‌پژوهان برای طراحی آزمون‌های مرحله اول و دوم انجام می‌شه.
  توی طراحی سؤال‌ها تا می‌تونیم نکته‌های المپیادی مفید رو هم می‌گنجونیم تا در کنار آزمون و خودآزمایی، کلی مطلب و نکته به‌دردبخور رو هم یاد بگیری.

 • شبیه‌ساز کامل شرایط آزمون

  آزمون‌های زیستی‌ها برای همه شرکت‌کننده‌ها به صورت هماهنگ و هم‌زمان برگزار می‌شه؛ این‌جوری هم شرایط امتحان به خوبی بازسازی می‌شه و هم نتایج آزمون تا حد ممکن واقعی و بدون خطاست!

 • اعلام سریع نتایج

  بلافاصله بعد از برگزاری هر آزمون، کلید آزمون و کارنامه کامل‌ت که شامل پاسخ‌نامه تصحیح شده، نمره، درصد، رتبه‌ت توی آزمون، تعداد و میانگین درصد شرکت‌کننده‌هاست رو به راحتی می‌تونی از قسمت ’آزمون‌های شبیه‌ساز-کارنامه و کلید‘ ببینی.

 • شرکت آسان

  از اونجایی که آزمون‌ها آنلاین برگزار می‌شن، در کنار اینکه کاغذی مصرف نمی‌شه و درختی قطع نمی‌شه، شرکت توی آزمون‌ها هم بسیار راحته و با یه کامپیوتر و اینترنت، هرجا که باشی به راحتی می‌تونی توی آزمون‌ها شرکت کنی.

 • هزینه مناسب

  هزینه آزمون‌ها بسیار مناسبه و طوریه که همه می‌تونن بدون دغدغه مالی براشون ثبت‌نام کنن. تازه اگه ۱۰ نفر به بالا باشین و ثبت‌نام گروهی کنین ۵۰ درصد تخفیف هم می‌گیرین.

 • هدیه

  اگه رتبه‌ت توی هر کدوم از آزمون‌ها خوب شه، به همراه کارنامه یه کد تخفیف به عنوان هدیه به‌ت داده می‌شه که برای ثبت‌نام دوره‌های آموزشی می‌تونی ازش استفاده کنی.


به دقت توضیحات زیر رو بخون:

همه آزمون‌ها آنلاین برگزار می‌شن.

رأس تاریخ و ساعت شروع هر آزمون، روی لوگوی زیستی‌ها که روی اون تابلوی بالای سایت هست کلیک کن. گرفتی کجا رو میگم؟ اون لوگویی که داخل یه دایره سفیده، بالای همین صفحه هم هست. دیدیش؟ اینو می‌گم:

 
خُب! روی لوگو که کلیک کنی، یه صفحه باز می‌شه که ازت می‌خواد ’کد شرکت در آزمون‘ که بعد از ثبت‌نام بهت داده شده رو وارد کنی. وقتی کد رو وارد کردی وارد صفحه آزمون می‌شی.
توی صفحه آزمون، سؤالات و پاسخ‌نامه و یه ساعت‌شمار هست که این ساعت‌شمار زمان باقی‌مونده از آزمون رو نشون می‌ده و قابل متوقف شدن هم نیست.

وقتی وارد صفحه آزمون شدی، صفحه رو refresh نکن، مراقب باش که همه چیز اکی باشه و شارژ لپ‌تاپ تموم نشه، لپ‌تاپ نترکه(!) و این حرفا؛ اگه این اتفاقا بیوفته پاسخ‌نامه‌ای که پر کردی می‌پره و باید از اول پرش کنی.
مدت زمان آزمون دقیقا از ساعت شروع آزمون تا ساعت پایان آزمون‌ـه. پس حواست باشه سر ساعت تعیین شده بیای و آزمون رو شروع کنی که وقت کم نیاری. این دقیقا مشابه یه آزمون حضوری‌ـه!
به محض اینکه ساعت‌شمار صفر شد (یعنی زمان آزمون تموم شد)، پاسخ‌نامه به صورت اتوماتیک ثبت و ارسال می‌شه. اگه آزمون رو زودتر از زمان در نظر گرفته شده تموم کردی، می‌تونی با کلید ’ثبت پاسخنامه‘ که پایین پاسخ‌نامه هست، پاسخ‌نامه‌ت رو ثبت و ارسال کنی.

دفترچه سؤالات رو بعد از برگزاری آزمون می‌ذاریم توی کانال. برای دیدن کارنامه و کلید آزمون هم بعد از پایان آزمون برو توی قسمت ’آزمون‌های شبیه‌ساز-کارنامه و کلید‘، کد شرکت در آزمون‌ت رو وارد کن و دکمه ’مشاهده‘ رو بزن.

نکته‌ی آخر اینکه با کامپیوتر یا لپ‌تاپ امتحان بده و از مرورگر Chrome استفاده کن! ;)

جزئیات آزمون‌ها رو توی جدول زیر برات گذاشتیم:

 
یه نکته مهم هم اینکه حتما برای پیگیری آزمون‌ها توی کانال تلگرام عضو شو؛ بودن و هستن کسایی که آزمون ثبت‌نام می‌کنن و یادشون می‌ره آزمون رو بدن :دی

حواست باشه! اگه دوستات هم می‌خوان توی آزمون شرکت کنن، ثبت‌نام رو گروهی انجام بدین؛ سیستم برای تعداد ۱۰ نفر یا بیشتر ۵۰ درصد تخفیف اعمال می‌کنه ؛)

بعد از تکمیل ثبت‌نام، برای هر آزمون و برای هر نفر یه کد شرکت بهت داده می‌شه که باهاش می‌تونی آزمون بدی و بعدش هم کارنامه‌ت رو ببینی. پس این کد شرکتی که بهت داده می‌شه خیلی مهمه! مهمترینه! حتما خیلی خوب تا موقع امتحان ازش نگهداری کن!
برای دیدن کارنامه و کلید آزمون‌ها، بعد از پایان هر کدوم از آزمون‌ها بیا اینجا، کد شرکت در آزمون‌ت رو وارد کن و دکمه ’مشاهده‘ رو بزن. منظور از پایان آزمون، پایان مدت زمان اعلام شده برای آزمون هست.

اگه رتبه‌ت خوب شده باشه، همراه کارنامه یه کد تخفیف ثبت‌نام دوره‌های آموزشی به عنوان هدیه به‌ت داده می‌شه:

       شماره تماس: ۶۶۴۶۱۵۲۱-۰۲۱ (شنبه تا چهارشنبه ۹ الی ۱۳)
       دفتر مرکزی: تهران، خیابان لبافی‌نژاد، بین فلسطین و ابوریحان، کوچه باقری پارسا، بن‌بست اول، پلاک ۴ (مراجعه حضوری تنها با هماهنگی قبلی مقدور می‌باشد.)