کانال تلگرام
تقویم سالیانه‌ زیستی‌ها
چگونه المپیاد بخوانم؟!
یکی از کاستی‌های همیشگی المپیاد ما نبودن آزمون‌های استاندارد و مدون برای خودآزمایی بچه‌ها و نشون دادن نقاط ضعف و قوتشون بوده. این شد که تصمیم گرفتیم آزمون‌های استانداردی رو طراحی و طی یک برنامه منظم برگزار کنیم.

چهار آزمون رو برنامه‌ریزی کردیم که در کنار هم ’چند-چند بودن‘ اوضاعت رو به خوبی تعیین می‌کنن:
- آزمون شبیه‌ساز مرحله یک ۱
- آزمون شبیه‌ساز مرحله یک ۲
- آزمون شبیه‌ساز مرحله یک ۳
- آزمون شبیه‌ساز مرحله دو

همه آزمون‌ها آنلاین برگزار می‌شن و با یه کامپیوتر و اینترنت هرجا که باشی به راحتی می‌تونی توی آزمون‌ها شرکت کنی.

توضیحات آزمون‌ها رو همین پایین برات گذاشتیم:

درباره‌ آزمون‌ها

 • سؤالات استاندارد و خودآموز

  بانک سؤالات آزمون‌ها رو اساتید کمیته‌های مختلف زیستی‌ها طراحی می‌کنن. بعد از تهیه بانک سؤالات، اساتیدی که تجربه طراحی سؤالات مرحله یک و دو و دوره رو دارن در قالب ’کمیته آزمون‌ها‘ سؤالات رو بازنگری و ویرایش می‌کنن و نهایتاً در قالب آزمون استاندارد در می‌آرن.
  این روش مشابه همون روشی‌ـه که توی باشگاه دانش‌پژوهان برای طراحی آزمون‌های مرحله یک و دو انجام می‌شه.
  توی طراحی سؤال‌ها تا می‌تونیم نکته‌های المپیادی مفید رو هم می‌گنجونیم تا در کنار آزمون و خودآزمایی، کلی مطلب و نکته به‌دردبخور رو هم یاد بگیری.

 • شبیه‌ساز کامل شرایط آزمون

  آزمون‌های زیستی‌ها برای همه شرکت‌کننده‌ها به صورت هماهنگ و هم‌زمان برگزار می‌شه؛ این‌جوری هم شرایط امتحان به خوبی بازسازی می‌شه و هم نتایج آزمون تا حد ممکن واقعی و بدون خطاست!

 • اعلام سریع نتایج

  تا حداکثر نیم‌ساعت بعد از اتمام زمان هر آزمون، کارنامه کامل‌ت که شامل پاسخ‌نامه تصحیح شده، نمره، درصد، رتبه‌ت توی آزمون، تعداد و میانگین درصد شرکت‌کننده‌هاست رو به راحتی می‌تونی از قسمت آزمون‌های آزمایشی-مشاهده کارنامه ببینی.

 • شرکت آسان

  از اونجایی که آزمون‌ها آنلاین برگزار می‌شن، در کنار اینکه کاغذی مصرف نمی‌شه و درختی قطع نمی‌شه، شرکت توی آزمون‌ها هم بسیار راحته و با یه کامپیوتر و اینترنت، هرجا که باشی به راحتی می‌تونی توی آزمون‌ها شرکت کنی.

 • هزینه مناسب

  هزینه آزمون‌ها بسیار مناسبه و طوریه که همه می‌تونن بدون دغدغه مالی براشون ثبت‌نام کنن. تازه اگه ۱۰ نفر به بالا باشین و ثبت‌نام گروهی کنین ۵۰ درصد تخفیف هم می‌گیرین.

 • هدیه

  اگه رتبه‌ت توی هر کدوم از آزمون‌ها خوب شه، به همراه کارنامه یه کد تخفیف به عنوان هدیه به‌ت داده می‌شه که برای ثبت‌نام اردوهای آموزشی می‌تونی ازش استفاده کنی.


به دقت توضیحات زیر رو بخون:

همه آزمون‌ها آنلاین برگزار می‌شن.

رأس تاریخ و ساعت شروع هر آزمون، یه تابلوی زرد با عبارت ‘برای شروع آزمون اینجا کلیک کن’ روی بنر بالای سایت (زیر منو) گذاشته می‌شه. وقتی روی این تابلو کلیک می‌کنی، یه صفحه باز می‌شه که ازت می‌خواد ’کد شرکت در آزمون‘ که بعد از ثبت‌نام بهت داده شده رو وارد کنی. وقتی کد رو وارد کردی وارد صفحه آزمون می‌شی.

توی صفحه آزمون، سؤالات و پاسخ‌نامه و یه ساعت‌شمار هست که این ساعت‌شمار زمان باقی‌مونده از آزمون رو نشون می‌ده و قابل متوقف شدن هم نیست:

 


مدت زمان آزمون دقیقا از ساعت شروع آزمون تا ساعت پایان آزمون‌ـه. پس حواست باشه سر ساعت تعیین شده بیای و آزمون رو شروع کنی که وقت کم نیاری. این دقیقا مشابه یه آزمون حضوری‌ـه!

وقتی وارد صفحه آزمون شدی، صفحه رو refresh نکن، مراقب باش که همه چیز اکی باشه و شارژ لپ‌تاپ تموم نشه، لپ‌تاپ نترکه(!) و این حرفا؛ اگه این اتفاقا بیوفته پاسخ‌نامه‌ای که پر کردی می‌پره و باید از اول پرش کنی.

به محض اینکه ساعت‌شمار صفر شد (یعنی زمان آزمون تموم شد)، پاسخ‌نامه به صورت اتوماتیک ثبت و ارسال می‌شه. اگه آزمون رو زودتر از زمان در نظر گرفته شده تموم کردی، می‌تونی با کلید ’ثبت پاسخنامه‘ که پایین پاسخ‌نامه هست، پاسخ‌نامه‌ت رو ثبت و ارسال کنی.

حواست باشه! برای افزایش مهارت خودت و از اونجایی که آزمون آنلاینه، وقتش رو محدود گذاشتیم و سرعت می‌تونه عامل تعیین کننده‌ای باشه.

برای دیدن کارنامه، نیم‌ساعت بعد از پایان آزمون برو توی قسمت آزمون‌های آزمایشی-مشاهده کارنامه، کد شرکت در آزمون‌ت رو وارد کن و کلید ’مشاهده کارنامه‘ رو بزن.

تا یک ساعت بعد از پایان آزمون، دفترچه سؤالات رو به همراه کلید توی بخش آرشیو زیستی‌ها-آزمون‌ها-زیستی‌ها می‌ذاریم تا همه بتونن ازش استفاده کنن.

نکته‌ی آخر اینکه با کامپیوتر یا لپ‌تاپ امتحان بده و از مرورگر Chrome استفاده کن! ;)

جزئیات آزمون‌ها رو توی جدول زیر برات گذاشتیم.


یه نکته مهم هم اینکه حتما برای پیگیری آزمون‌ها توی کانال تلگرام عضو شو؛بودن و هستن کسایی که آزمون ثبت‌نام می‌کنن و یادشون می‌ره آزمون رو بدن :دی

برای ثبت‌نام فردی روی کلید ’ثبت‌نام فردی‘ کلیک کن، اون آزمون‌هایی که می‌خوای داخلشون شرکت کنی رو تیک بزن و بقیه مراحل ثبت‌نام رو انجام بده.

برای ثبت‌نام گروهی روی کلید ’ثبت‌نام گروهی‘ کلیک کن، اون آزمون‌هایی که می‌خواین داخلشون شرکت کنین رو تیک بزن و بقیه مراحل ثبت‌نام رو انجام بده. اگه تعدادتون ۱۰ نفر به بالا باشه، سیستم ۵۰ درصد تخفیف براتون اعمال می‌کنه.

برای دیدن کارنامه آزمون‌ها، نیم‌ساعت بعد از پایان هر کدوم از آزمون‌ها بیا اینجا، کد شرکت در آزمون‌ت رو وارد کن و کلید ’مشاهده کارنامه‘ رو بزن. منظور از پایان آزمون، پایان مدت زمان اعلام شده برای آزمون هست.

اگه رتبه‌ت خوب شده باشه، همراه کارنامه یه کد تخفیف ثبت‌نام اردوهای آموزشی به عنوان هدیه به‌ت داده می‌شه:
 کانال تلگرام: telegram.me/ZistihaClub      شماره تماس: ۰۲۱۶۶۴۳۲۲۷۳ (دوشنبه و چهارشنبه ۱۵ الی ۱۸) - ۰۹۳۷۶۰۹۵۸۱۴ (تمام وقت)       ایمیل: ZistihaClub@gmail.com